Datum zveřejnění: 11.08.2020
Koupelna ve viktoriánském stylu

 

Tento styl byl pojmenován podle královny Viktorie a vznikl kolem roku 1837. Vyznačoval se tím, že poukazoval na vyšší společenskou třídu honosným zařízením. I dnes mnozí designéři hledají inspiraci v bohatých viktoriánských ornamentech a dekoracích, tak proč to nezkusit také?

Dbejte na detaily:

Charakteristické pro viktoriánský styl jsou různé textury a vzory. Samet, dřevo a různé květinové a geometrické obrazce pokrývají téměř vše, co je pro bydlení á la 19. století typické. Dekorujte tedy koupelnu ručníky a koberečky s květinovými vzory nebo třásněmi. Vybírejte je v zemitých barvách nebo námořnické modré. Pro podtržení té správné romantické atmosféry ozdobte zbylý prostor květinami, třeba i sušenými.

Podlaha a obklady jsou základ.

Zásadní pro viktoriánský styl je podlaha a stěny. V koupelně volte jednoduchou šachovnicovou dlažbu nebo vzorovanou například květinovými ornamenty. Nebo podlahu ozdobte dlaždicemi poskládanými do mozaiky obrazců. Pro luxusní vzhled použijte imitaci mramoru, inspiraci naleznete zde.

Na stěny použijte tapety s květinovými nebo zvířecími vzory, na horní vrstvě stěn nad obklady. Nebo plochu oddělenou lištou pouze natřete některou ze zemitých nebo pastelových barev. Pokud nemáte výraznou podlahu, můžete také na stěny použít třeba obklad s proužky.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace