Datum zveřejnění: 24.06.2020
Terrazzo je velmi oblíbený design interiérových dlažeb.

 

Víte co znamená pojem TERRAZZO?

 
Terrazzo, v češtině nazývané také teraco či teraso, je směsí cementu, ušlechtilých kamenných drtí a barviv. Používá se v kamenické práci k tvorbě povrchů imitujích kámen, většinou s přesnou granulometrií. Zároveň je to název pro dlažby v tomto vzhledu.
 
Trocha historie...
 
Kořeny této techniky sahají až do 9. tisíciletí před n. l. Archeologové tímto termínem označili podlahy raných neolitických staveb v západní Asii, které byly zhotoveny z páleného vápna, jílu a drceného vápence, jehož částečky dodaly podlaze poněkud strakatý vzhled. Fakt, že zmíněné podlahy přežily řadu tisíciletí, vypovídá o tom, že tato technika nabízí neskutečně odolný produkt.
 
Moderní terrazzo, jak ho známe dnes, nicméně pochází z Itálie; navázalo na techniku benátských mistrů, kteří v zájmu zhotovit co nejlevnější dlažbu pro terasy zalévali střípky rozbitých mramorových dlaždic maltovou hmotou a vzniklý strakatý povrch brousili a leštili.
 
Dnes je Terrazzo luxusní záležitostí žádanou nejnáročnější klientelou.
  
Dlažby ve vzhledu Terrazzo najde také na našem eshopu obklady Vilímek
Inspiraci v duchu Terrazzo naleznete v naší galerii.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace